4 túlárazott termék
Sok árucikkről nem is gondolnánk, milyen sokat is fizetünk érte. A walletpop.com nevű internetoldalon összeállították az 4 leginkább túlárazott terméket. (Néhányat következő lapszámaink ?Miért ilyen drága?? rovatában részletesen is elemzünk).
1. Palackozott ásványvíz
Amíg a csapvíz egy literje 40 fillérbe kerül, addig ugyanennyi ásványvízért gyakran 60-70 forintot is fizetünk a boltban. Nem is beszélve a büfékről vagy éttermekről.
2. Presszókávé
A kávézókban nagyságrendileg 300 százalékos az árrés, ha azt vesszük, mennyiért készíthetnénk el ugyanazt az eszpresszót otthon.
3. Szeletelt, csomagolt zöldségek
Időt spórolhatunk, de pénzt biztosan nem, ha előre felvágott póréhagymát, salátát vagy répát veszünk. Az átlagos felár 40 százalék, de vegyes saláták esetén akár 200 is lehet. Ráadásul nem is olyan friss, mintha magunk csinálnánk.
4. Képeslap
Üdvözlőkártyát, képeslapot érdemes az internetről kinyomtatni vagy sajátkezűleg megírni, mert a boltban kapható 200-500 forintos darabok negyedéből jön ki a költség.
Kiadványunk a DigitalStandon is elérhető!












